Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną?

Szukasz sposobu, by obniżyć stale rosnące rachunki za energię elektryczną? Sprawdź, z czego wynikają Twoje wzrastające opłaty za energię i dowiedz się, co możesz zrobić, by je zmniejszyć. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania sprawią, że zmniejszysz rachunki za prąd – aż o 90%.

Co zrobić, by rachunki za energię były mniejsze?

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się swoim nawykom, poprzez które możemy dowiedzieć się, czy wysokość rachunków nie wynika z nieświadomych działań, które sami wykonujemy oraz czy można wdrożyć działania, które skutecznie zmniejszą opłaty.

Po pierwsze – stawianie na odnawialne źródła energii

Rozpoczynając poszukiwania oszczędności warto rozejrzeć się w najbliższym otoczeniu. Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni zastanowić się nad możliwością instalacji paneli fotowoltaicznych, dzięki którym możliwe jest pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, co w skuteczny sposób przekłada się na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala wyprodukować odpowiedni zasób energii, który pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną całego gospodarstwa domowego.

Po drugie – zmiana taryfy energii elektrycznej

Osoby, które zużywają więcej energii w godzinach szczytu powinni zastanowić się nad taryfą jednostrefową. Osoby, które więcej korzystają z energii w nocy, podczas wczesnych godzin popołudniowych oraz w weekendy – powinny skorzystać z taryfy dwustrefowej. Co ważne ta taryfa jest dobrą propozycją dla osób, które mają ogrzewanie na prąd, zwłaszcza jak mogą zaprogramować piece na konkretne – tańsze – godziny.

Po trzecie – praca nad przyzwyczajeniami

Włączanie wielu urządzeń jednocześnie to jeden z najczęściej spotykanych przykładów niepotrzebnego zużycia energii. W jaki sposób podczas codziennego funkcjonowania możemy zmniejszyć ilość zużywanych kilowatogodzin? Wykorzystywanie zmywarki pozwala zmniejszyć zarówno pobór wody, jak i energii elektrycznej. Zmywarka zużywa przynajmniej dwukrotnie mniej ciepłej wody niż podczas mycia ręcznego. Jeśli nie korzystamy z komputera przez dłużej niż kwadrans, to warto go wyłączyć. Co ważne – wyłączenie i włączenie komputera zużywa mniej energii niż stała praca komputera, z którego aktualnie nie korzystamy. Urządzenia pozostawione w trybie standby również pobiera energię. Dodatkowo wyposażenie gospodarstwa w energooszczędne sprzęty elektryczne oraz urządzenia typu „smart” pozwala również na oszczędność.

Darmowa wycena i projekt instalacji fotowoltaicznej