RUN_KRAJ_1web

Zielona energia – taka jest nasza natura

O nas

Nasze korzenie sięgają do roku 2006, kiedy to powstała Vortex Energy Polska – firma zajmująca się planowaniem, rozwojem, budową i zarządzaniem technicznym parkami solarnymi i farmami wiatrowymi. To jeden z pionierów branży energetyki odnawialnej w Polsce.

Vortex Energy Polska zrealizowała pierwszą dużą elektrownię fotowoltaiczną w województwie zachodniopomorskim (w dawnych Ostrowicach), która była instalacją doświadczalną – na niej testowaliśmy rozwiązania i technologie „solarne”.

W oparciu o to ponad 13-letnie doświadczenie powstała Fabryka Energii, która zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych na dachach domów, budynków gospodarczych i przemysłowych. Realizujemy również mikroinstalacje pv na gruntach.

Doradzamy naszym klientom na każdym etapie realizacji instalacji fotowoltaicznej, pomagamy w pozyskaniu dofinansowania z Programu “Mój Prąd” oraz zgłoszeniu instalacji do OSD (Operatora Systemu Dystybucyjnego).

Koncentrujemy naszą działalność na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Dzięki temu działamy sprawniej i szybciej.

Doświadczenia
Blisko 10 MW mocy zrealizowanych farm fotowoltaicznych w Polsce
308 MW zrealizowanych parków wiatrowych w Polsce
Mikroinstalacji fotowoltaicznych

Gwarantujemy

PROFESJONALIZM

na poziomie załatwiania formalności, prac instalatorskich i serwisowych

OPTYMALIZACJĘ

rozwiązań i kosztów instalacji

DOŚWIADCZENIE

poparte 13 latami realizacji projektów z odnawialnych źródeł energii