Dofinansowanie „Mój Prąd” 2021 – nowe terminy, zasady, kryteria

Rządowy program „Mój Prąd” startuje z trzecią edycją. Na 1 lipca 2021 r. planowane jest rozpoczęcie nowego naboru.  Jak będzie wyglądało dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych? Resort zapowiada zmiany w zasadach programu.

„Mój Prąd” 2021 – kto będzie mógł skorzystać z dofinansowania?

Wnioskodawcy, którzy zamontowali instalację fotowoltaiczną pomiędzy naborami, tj. po 31 stycznia 2020 roku, będą mogli korzystać z dofinansowania po spełnieniu innych wymogów określonych w programie.

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski zapowiedział nowe zasady obowiązujące w trzeciej edycji programu „Mój Prąd”, a wśród nich: generowanie i zużycie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w przedziale mocy od 2 do 10kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, a także koszty kwalifikowane od 1 lutego 2020 r. oraz poziom dotacji określony zakresem rzeczowym inwestycji.

Obecnie w ministerstwie klimatu i środowiska we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trwają prace uzgodnieniowe, w tym ustalenia przewidywanej wysokości dofinansowania. Wszelkie informacje znajdą się w regulaminie naboru – czytamy w oświadczeniu resortu.

Programu „Mój Prąd” – planowane daty naboru.

Szczegóły trzeciej edycji programu „Mój Prąd” wraz z przewidywanym budżetem na jego realizację zostaną podane wkrótce. Nabór planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r. (z możliwością przedłużenia) lub do wyczerpania alokacji środków.

Darmowa wycena i projekt instalacji fotowoltaicznej